Buffer pentru pompa de caldura TESY 50L
Disponibilă pentru comenzi peste 4000 MDL
Bufferul pentru pompă de căldură TESY de 50 l este un rezervor de acumulare compact, optimizat pentru a îmbunătăți eficiența sistemelor de climatizare și încălzire. Acesta acționează ca un rezervor de echilibrare, mărind inerția termică a sistemului și prevenind uzura prematură a compresoarelor prin reducerea numărului de porniri succesive. Recipientul este izolat cu poliuretan rigid de înaltă densitate, asigurând o barieră termică excelentă împotriva pierderilor de energie. Structura sa robustă este adaptată pentru funcționarea în circuite închise, asigurând o stabilitate hidraulică optimă chiar și în configurații cu spațiu limitat.
Avantaje cheie:
- previne ciclurile scurte de funcționare ale pompei de căldură pentru a proteja compresorul
- izolație termică de înaltă performanță ce minimizează schimbul de căldură cu mediul
- design compact și versatil, ideal pentru instalări în spații tehnice reduse
- patru intrări/ieșiri pentru a permite o conectare hidraulică flexibilă
Compatibilitate și condiții de montare: instalare verticală pe perete, conexiuni hidraulice G 1 1/2", prevăzut cu racorduri pentru senzori și dezaerare.
Recomandări de îngrijire și siguranță: inspectați periodic integritatea izolației și etanșeitatea racordurilor; se recomandă utilizarea aditivilor anticorozivi în agentul termic.
Nu există recenzii pentru acest produs încă.
Scrie o recenzie despre produs
Materiale pentru descărcare